Челси ще играе в 1/8-финалите на Лига Европа. Момчетата на Маурицио Сари повалиха гостуващия на "Стамфорд Бридж" Малмьо с 3:0 в реванша от 1/16-финалите на турнира и така с общ резултат 5:1 продължават напред.

По един гол през втората част за англичаните вкараха започналият днес като централен нападател Оливие Жиру (55'), халфът Рос Баркли (74'), както и младият 18-годишен нападател Калъм Хъдсън-Одой (84')

Маурицио Сари избра Оливие Жиру вместо Гонсало Игуаин за централен нападател. Еден Азар и Жоржиньо също останаха на пейката.

Двете победи над Малмьо идват в период на трудности за Челси, който е в серия от три поредни загуби като гост във Висшата лига (Арсенал 0:2, Борнемут 0:4 и Манчестър Сити 0:6), като допусна и отпадане от ФА Къп от Манчестър Юнайтед (0:2).

Челси - Малмьо

източник: Gulliver/GettyImages

Малмьо завърши срещата с 10 души, след като бранителят Расмус Бенгтсон получи втори жълт картон в средата на втората част (73').

Самата среща срещу скандинавците започна лошо за Челси. Малмьо бе вдъхновен и искаше да вкара ранен гол. В третата минута Бенгтсон стреля с глава много близо до гредата. В 12-ата Маркус Розенберг отправи силен удар с левия крак, но топката профуча в аут.

След това играчите на Сари установиха контрол върху играта. В 32-ата минута Уилиан центрира ниско към първата греда, където Аспиликуета отклони, но не успя да реализира отблизо.

През втората част Челси показа ефективност. Канте напредна през центъра у комбинира с Уилиан отляво. Той центрира в малкото наказателно поле за Жиру, който от два-три метра откри резултата.

В 74-ата Челси реализира второ попадение. Рос Баркли изпълни страхотен пряк свободен удар, прехвърли стената и не остави шансове на вратаря на гостите за 2:0. За нарушението преди това пък Бенгтсон получи втори жълт картон.

Крайното 3:0 оформи младият Хъдсън Одой, който овладя отдясно на атаката на "сините" и с удар по диагонал вкара последния гол за "сините".

Челси - Малмьо 3:0 (5:1 общ резултат)

1:0 Оливие Жиру 55'

2:0 Рос Баркли 74'

3:0 Калъм Хъдсън-Одой (84')

Стартови състави на двата отбора:

Челси: Уили Кабайеро, Сесар Аспиликуета (Ийтън Ампаду 80'), Антонио Рюдигер, Андреас Кристенсен, Емерсон, Н'Голо Канте (Рубен Лофтъс-Чий 76'), Матео Ковачич, Рос Баркли (Жоржиньо 76'), Калъм Хъдсън-Одой, Оливие Жиру, Уилиян

Треньор: Маурицио Сари

Малмьо: Йохан Далин, Виндхейм, Нилсен, Бенгтсон, Сафари, Сьорен Рийкс, Андреас Кристенсен (Оскар Левички 72'), Фоуд Бачуру, Арнор Траутасон (Ромейн Гал 72'), Маркус Антонсон, Маркус Розенберг (Карлос Страндберг 62')

Треньор: Уве Рослер