Отборите на Евертън и Нюкасъл направиха зрелищно реми, в което завършиха 2:2. Мойс Кийн даде аванс на "карамелите" в 30-ата минута с пръвия си гол за клуба откакто пристгна от Ювентус. В 54-ата минута Доминик Калвърт-Люин удвои преднината на домакините и изглеждаше, че трите точки ще останат в Ливърпул. В последните секунди на добавеното време обаче два гола на резервата Флориан Лежун спасиха точката за "свраките".

Домакините контролираха развоя на срещата в през първата част. „Карамелите“ обаче не успяваха да застрашат вратата на Дубравка, който се намеси при удари на Джибрил Сидибе и Мойс Кийн.

„Сините“ поведоха в 28-ата минута, а голмайстор стана именно Мойс Кийн, който реализира първото си попадение за Евертън. Доминик Калвърт-Люин отклони за Бернард, а бразилецът успя да прехвърли бранителите на Нюкасъл със страхотно подаване към Кийн, който отбеляза за 1:0.

В 51-вата минута Тио Уолкот изведе Бернард и бразилецът копна топката, но прехвърли вратата на Дубравка и пропусна шанс да удвои.

Само три минути след това обаче това стана, след като Люка Дин намери Калвърт-Люин в наказателното поле, който стреля покрай Дубравка – 2:0.

Когато изглеждаше, че „карамелите“ ще се поздравят с трите точки дойде и най-инригуващата част от двубоя.

Резервата Флориан Лежюн успя да намали резултата в четвъртата минута на добавеното време. След центриране от ъглов удар се стигна до разбъркване в наказателното поле на Евертън и Лежун отбеляза след атрактивна задна ножица.

Секунди след това се стигнадо ново разбъркване в наказателното поле на домакините и Лежун успя да добута топката в малкото наказателно поле. Вратарят Джордан Пикфорд опита да улови, но технологията на голлинията показа, че топката е преминала, за да се оформи крайния резултат от 2:2.

ЕВЕРТЪН – НЮКАСЪЛ ЮНАЙТЕД 2:2

1:0 Мойс Кийн 30

2:0 Доминик Калвърт-Люин 54'

2:1 Флориан Лежун 90+4'

2:2 Флориан Лежун 90+5'

Състави на двата отбора:

ЕВЕРТЪН (4-4-2): 1. Джордан Пикфорд – 19. Джибрил Сидибе, 13. Йери Мина, 2. Мейсън Холгейт, 12. Люка Дин – 11. Тио Уолкът, 18. Морган Шнайдерлин, 8. Фабиан Делф, 20. Бернард – 9. Доминик Калвърт-Люин, 27. Мойс Кийн

Старши треньор: Карло Анчелоти

НЮКАСЪЛ (5-4-1): 1. Мартин Дубравка – 11. Мат Ричи, 2. Киърън Кларк, 6. Джамал Ласелс (к), 18. Федерико Фернандес, 14. Исак Хейдън – 30. Кристиан Атцу, 43. Матю Лонгстаф, 36. Шон Лонгстаф, 24. Мигел Алмирон – 9. Жоелинтон