Отборът на Манчестър Юнайтед постигна пестелива победа с 1:0 над Кристъл Палас в мач от 11-я кръг на Висшата лига. Единственото попадение в срещата бе дело на Хуан Мата, който бе точен в 67-ата минута.

Срещата започна с минута мълчание за възпоменание на загиналите военнослужещи.

Манчестър Юнайтед имаше смазващо превъзходство по отношение на владение на топката през първата част. Въпреки това, футболистите на Кристъл Палас затрудниха максимално момчетата на Луис ван Гаал. Гостите се представиха достойно през първите 45 минути, като не допуснаха гол, въпреки опитите на „червените дяволи”.

Още във втората минута Аднан Янузай се озова в центъра на любопитна и добра ситуация, но не можа да се разпише. Последваха по-спокойни минути, в които домакините отново опитаха да застрашат съперника си, но без резултат.

В 28-ата минута Люк Шоу напредна и отправи чудесен изстрел, но стражът на Палас се справи.

В 40-ата минута дойде и най-чистото положение в полза на Кристъл Палас. Фрейзър Кембъл пропиля чудесната ситуация, пращайки топката високо над вратата.

След почивката манчестърци стигнаха до така търсения гол. В 67-ата минута при добра атака за домакините, топката бе разиграна пред наказателното поле. Анхел ди Мария комбинира с Хуан Мата, а последният с мощен удар от сериозна дистанция  направи 1:0. Преди това Маруан Фелайни опита да застраши съперника, но без резултат.

20 минути по-късно отново Мата бе в центъра на събитията. Испанецът отправи хубав изстрел, който обаче срещна левия страничен стълб.

В класирането Юнайтед е 6-и с 16 точки, а Палас е 17-и с 9 пункта.