Мидълзбро завърши 2:2 с отбора на Уест Бромич Албиън и ще трябва да се надява на нещо в преиграването. Арса откри резултата, но гостите бързо успяха да изравнят чрез Диоманси Камара. Елитният отбор отново дръпна напред с гол на Якубу Айгбени, а крайния резултат в мача оформи Кевин Филипс.

Плимут  победи с 2:0 Дарби Каунти в дербито на отборите от Чемпиъншип. Кевин Галън (14-та минута) и Скот Синклер в (83-та минута) донесоха победата за домакините. Червен картон от отбора на „овните” получи Дарън Муур.

Уотфорд се наложи с минималното 1:0 над Ипсуич. Гостите играха през цялото второ полувреме с човек по-малко, след като от игра бе изгонен Джордж О’Калахан. В 88-та минута Деймиън Франсис донесе победата за „стършелите”.