Мидълсбро се нуждаеше от дузпи, за да намери място в петия кръг от турнира за Купата на Англия. Отборът на Гарет Саутгейт се наложи трудно над третодивизионния Бристъл Сити в преиграването на срещата от четвъртия кръг.

В редовното време двубоят завърши 1:1, след като изненадващо Бристъл откри чрез Дейвид Ноубъл в 22-та минута, а Марк Видука съхрани шансовете на Боро с попадение в 69-та минута.

Якубу Айегбени изведе Мидълсбро напред в продължението. Нигериецът се разписа с плътен шут с левия крак от ъгъла на вратарското поле. Малко преди това отново Якубу пропусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него. Джейми МакКомби върна интригата в 116-та минута, като се разписа от центъра на наказателното поле.

Така след два часа игра и ново равенство 2:2, Мидълсбро и Бристъл си биха дузпи, за да определят победителя. И двата тима пропуснаха първите си удари, но вкараха следващите четири. Вратарят на Боро Марк Шварцър спаси изстрела на Крейг Уудман, а Адам Джонсън реализира победната дузпа за „червените”.

Съперник на Мидълсбро в петия кръг ще бъде Уест Бромич Албиън.

За петия кръг от турнира за Купата на Англия се класира и Норич, след победа над Блекпуул с 3:2, отново след продължения.

Две попадения за „канарчетата” вкара Дарън Хакърби, а победния гол реализира Крис Мартин. Майкъл Джексън и Шон Бейкър бяха точни за гостите.

В следващата фаза Норич среща шампионите от Челси.

Мачовете от петия кръг в ФА Къп са на 17 и 18 февруари.