Манчестър Сити постигна втората си победа като гост във Висшата лига през този сезон, побеждавайки с 2:0 при гостуването си на неубедително представящия се Нюкасъл.

Мартин Петров отново игра цял мач за гражданите, като имаше възможност да открие резултата половин час след началото на двубоя, но силният му удар бе спасен от Шей Гивън.

От Петров започна и комбинацията за първия гол на Сити в 38-ата минута, когато Дариуш Васел подаде на Елано, а бразилецът прати топката в долния десен ъгъл на Гивън.

Победата на гражданите бе подпечатана от резервата Желсон Фернандес, който се разписа с шут от точката на дузпата четвърт час преди края.

Това бе трета поредна загуба за Нюкасъл, което накара феновете на свраките да напуснат трибуните на Сейнт Джемсис Парк преди края на срещата и да се молят наследник на Сам Алърдайс да не бъде Стив Макларън, който изгледа мача на живо.