Манчестър Сити разгроми у дома Съндърланд с 4:1 в двубой от 18-ия кръг на Висшата лига. С този успех "гражданите" вече заемат 3-ото място с актив от 35 точки, а Съндърланд е на предпоследното място с актив от 12 точки.

Рахийм Стърлинг откри резултата в 12-ата минута, Яя Туре удвои 5 минути по-късно, а Бони в 22-ата направи резултата класически.

Кевин Де Брюин направи 4:0 в 54-ата минута, а Бони се разписа от дузпа в 69-ата минута, гостите се отчетоха с попадение на Борини в 59-ата минута на срещата.

Челси направи 2:2 с Уотфорд, но трябва да съжалява за изпуснатата победа, след като пропуснаха дузпа при този резултат. Диего Коста се разписа на два пъти за "сините" в 32-ата и 65-ата минута, а Оскар пропусна единадесетметровия наказателен удар.

За гостите Трой Дийни се разписа от дузпа в 42-ата минута, а Игало в 57-ата минута вкара втория гол.

Тотнъм победи с класическото 3:0 Норич с попадения на Хари Кейн (2) и Томас Керъл и заема 4-ото място с актив от 32 точки.

Суонси победи УБА с 1:0, а Астън Вила завърши 1:1 с Уест Хем, а Борнемут и Кристъл Палас завършиха 0:0.