Манчестър Юнайтед записа разгромна победа с 4:0 над Уигън в мач от поредния кръг на английското футболно първенство. Трите спечелени точки пратиха „червените дяволи” на първо място във временното класиране, като утре ще се изиграят останалите мачове от кръга. Най-вероятно Арсенал ще си върне лидерската позиция, тъй като има 19 точки в актива си, а утре приема 15-ият в подреждането Съндърланд.

Два гола за категоричния успех на Манчестър вкара Кристиано Роналдо, а по един добавиха Карлос Тевес и Уейн Рууни.

Първото полувреме на „Олд Трафорд” премина под явното превъзходство на Манчестър, но футболистите на Сър Алекс Фъргюсън не успяха да реализират нито едно от положенията си.

Аржентинският нападател Тевес откри резултата за домакините едва в 54-та минута и „червените дяволи се отпушиха. Четири минути след това Роналдо удвои. Португалският национал направи резултата класически с втори гол в 76-та минута. Крайният резултат бе оформен от Рууни осем минути преди последния съдийски сигнал.