Отборът на Манчестър Юнайтед победи като гост Лил с минималното 1:0 в първи мач от 1/8-финалите на Шампионската лига.

Единственото попадение бе дело на Райън Гигс в 83-та минута. „Червените дяволи” получиха правото да изпълнят пряк свободен удар близо до врата на Силва, което бе използвано по най-добрия начин от родения в Уелс футболист. Докато стражът строеше стената на футболистите на Лил Гигс стреля и попари домакините. Последва силен протест от страна на домакините, според които голът не бе реализиран по правилата. Само минута по-късно Силва си изкара и жълт картон.

По време на срещата Кристинано Роналдо, Уейн Рууни, Хенрик Ларсон и Гигс имаха своите положения, но положенията им останаха без резултат.

Едно от най-добрите положения за „червените дяволи” бе в началото на второто полувреме, когато Рууни финтира трима футболисти на Лил, но завършващият удар не бе точен.

Реваншът е насрочен за 7 март.

Стартов състав на Манчестър Юнайтед: Ван дер Саар, Невил, Евра, Фердинанд, Роналдо, Рууни, Гигс, Видич, Карик, Ларсон, Скоулс.

Стартов състав на Лил: Силва, Дебюши, Тавларидис, Бодмер, Фовергю, Оденвинге, Манкун, Тафоро, Шалме, Плестан, Обраняк.