Без контузените българи Мартин Петров и Валери Божинов Манчестър Сити разгроми Портсмут с 6:0 в мач от Висшата английска лига.

"Гражданите" поведоха с 2:0 до почивката с голове на бразилеца Жо и Ричард Дън, а през второто полувреме отбелязаха още четири попадения в мрежата на Помпи. Точни бяха Робиньо, Шон Райт Филипс, Чед Евънс и 6:0 Желсон.

Бившият отбор на Димитър Бербатов - Тотнъм, остава на дъното в класирането на Висшата лига след нулево реми с Уигън.

"Шпорите" изпитват сериозни трудности в атака след продажбата на Бербатов и Роби Кийн и не успяха да победят Уигън на своя „Уайт Харт Лейн”.

Тотнъм няма победа от началото на сезона и с 2 точки твърдо е на последно място в таблицата.

Евертън успя да навакса два гола пасив и се добра до 2:2 при гостуването на Хъл Сити. Домакините поведоха в 18-а минута с гол на Майкъл Търнър, а в 49-а минута резултатът стана 2:0 след автогол на Фил Невил.

"Карамелите" възстановиха равенството за пет минути с попадения на Тим Кехил и Леон Осман в 73-а и 78-а минути.

По-рано днес в дербито Челси и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1.