Ливърпул победи Съндърланд с 2:0 в мач от четвъртия кръг на Премиършип. Още в края на първата част гостите от града на Бийтълс водеха с гол преднина.

Попадението падна в 37-та минута, когато Мохамед Сисоко успя да реализира от границата на наказателното поле и да вкара първото си попадение за клуба.

„Червените” диктуваха темпото на игра почти през цялото време на първата част и успяха да натикат домакините в собствената им половина. Статуквото на терена не се промени и след почивката.

С няколко добри отигравания се отличи новото попълнение на Ливърпул Андрей Воронин. Още в самото начало на двубоя украинецът се опита да изненада вратаря на Съндърланд, но не успя да прати топката в мрежата зад Крейг Гордън. Второто попадение в мача обаче падна едва в края на двубоя и бе дело на Воронин.

Така след равенството срещу Челси в миналия кръг (1:1) Ливърпул заслужено спечели трите точки срещу Съндърланд.