Ливърпул без Ники Михайлов в състава си победи без никакви проблеми Шанхай Шенхуа с 2:0 в приятелски мач игран на турнир в Ротердам.

Младежкият национал и бивш футболист на Левски все още няма работна виза и не може да се състезава за „червените”. За сметка на това мениджърът на тима Рафаел Бенитес гласува доверие на друг млад страж - Дейвид Мартин.

Ливърпул овладя инициативата от самото начало на срещата и заслужено стигна до попадение още в 12 минута, когато точен за англичаните бе новото попълнение на тима Фернандо Торес. На полувремето двата отбора се оттеглиха при резултат 1:0.

Момчетата на Бенитес продължиха да господстват на терена и удвоиха резултата в 64-та минута. Точен за „червените” бе капитанът Стивън Джерард.

Следващият мач на „мърсисайдци” в рамките на приятелския турнира в Ротердам е след два дни срещу домакина на надпреварата Фейенорд. Четвъртият отбор, който участва е португалският шампион Порто.