Фелипе Коутиньо направи много добро впечатление при победата на Ливърпул над националния тим на Тайланд с 3:0 в приятелски мач, част от предсезонното турне на английския клуб. Техничният бразилец даде добра заявка за новия сезон, след като реализира попадение и асистира за още едно при успеха.

Фелипе Коутиньо откри резултата с красив гол, изработен изцяло от него за 1:0. Бразилецът успя майсторски да залъже защитник на съперника, навлезе няколко крачки в наказателното поле и с точен удар реализира в 12-та минута.

Именно той успя да подаде на Яго Аспас за да се увеличи преднината на Ливърпул на 2:0 в 42-та минута на срещата. Капитанът на „червените“ Стивън Джерард сложи точна на спора за 3:0 с майсторско изпълнение в 59-та минута.

Камерите на местните телевизии успяха да запечатат любопитен момент по време на контролата. Седящият на резервната скамейка Луис Суарес изглежда не се трогна много от случващото се на терена, тъй като бе зает да оформя маникюра си с гризане на нокти.