В контрола среща Виляреал и Ливърпул завършиха 0:0, като дебют с екипа на „мърсисайдци” направиха новопривлечените нападатели Роби Кийн и Давид Нгог.

В 26-та минута Кийн имаше възможност да отбележи първия си гол с „червената” фланелка, но ударът му мина встрани от вратата.

Робер Пирес изпусна най-чистото положение за Виляреал през първото полувреме, след като стреля опасно в 34-та минута, но бразилският вратар Кавалиери успя да улови топката.

В 67-та минута Пачеко можеше да отбележи гол, след като отправи плътен и силен удар и Лопес нямаше никакви шансове, но топката мина на сантиметри над напречната греда.

Чаби Алонсо изпробва в 81-та минута силата на своя шут от пряк свободен удар, но вратарят на Виляреал Лопес показа невероятен рефлекс и успя да улови топката.

Виляреал: Лопес, Руано, Прадо, Годин, Вента, Ибагаса, Егурен, Пирес, Франко, Йоренте, Кани.

Ливърпул: Кавалиери, Досена, Хюпия, Шкъртел, Дарби, Бенаюн, Джерард, Плесис, Кийн, Воронин, Нгог.