За първи път от дълги години насам легендарният Ливърпул оглави класирането във Висшата лига, след като разби у дома Дарби Каунти с 6:0, като четири от попаденията бяха дело на дошли през лятото играчи.

Испанецът Шаби Алонсо започна парада в 27-мата минута, отбелязвайки пряк свободен удар от почти 30 метра, а последните секунди на първата част се разписа дошлият от Аякс Райън Бабел.

Доскорошният капитан на Атлетико Мадрид Фернандо Торес продължи с отличното си представяне и отбеляза два нови гола в 56-тата и 78-мата минута.

Между двете попадения на испанския нападател се разписаха сънародникът му Шаби Алонсо и новопривлеченият Андрий Воронин, съответно в 56-тата и 76-тата минута. Капитанът на мърсисайдци Стивън Джерард не игра, тъй като се възстановява от травма.

Все още непобеденият Ливърпул се качи на върха в класирането, изпреварвайки по голова разлика Челси и градския съперник Евертън, който излезе втори, но е с мач повече от червените и сините.