Ливърпул и Арсенал постигнаха трудни победи в двубоите си от третия кръг за Купата на лигата и се класираха за осминафиналите.

Мърсисайдците се наложиха с 1:0 като гост на Лийдс. Йоркширците с основание могат да съжаляват за домакинската загуба, след като гол на Джърмейн Бекфорд в 13-ата минута бе отменен заради съмнителна засада.

Гостите от Ливърпул стигнаха до успеха на Елънд Роуд в 66-ата минута с гол на французина Давид Нгог, който засече в мрежата далечен изстрел на Хавиер Масчерано.

Арсенал, също без голяма част от титулярите си, спечели у дома с 2:0 срещу десет човека от Уест Бромич Албиън.

Джером Томас от гостите бе изгонен още в 37-ата минута, оставяйки тима си да играе с футболист по-малко почти цял час на Емирейтс.

Топчиите стигнаха до гол в 68-ата минута, когато точен бе 18-годишният Санчес Уот. Мексиканецът Карлос Вела сложи точка на спора с попадение в 76-ата.