Шампионът на Англия Лестър не успя да победи Саутхемптън като домакин и завърши 0:0 в мача от 7-я кръг на Висшата лига.

Лестър вече е 12-и във временното класиране с 8 точки с втория хикс, който направи до момента, а Саутхемптън е 10-и с точка повече в актива си – 9.

Гостите можеха да реализират още в 15-ата минута, но Чарли Остин начели лявата греда на вратата, пазена от Каспер Шмайхел.

Лестър също имаше своите шансове, като в 30-ата минута Джейми Варди излезе в изгодна позиция, но ударът му бе блокиран. Малко по-късно и Ислам Слимани опита изстрел, но защитник на Саутхемптън се намеси навреме.

След почивката Шмайхел се прояви със спасяване при удар на Нейтън Редмънд, а минута след това – в 63-ата и Чарли Остин също не успя да преодолее стража на Лестър Сити.

„Лисиците“ пък пропиляха златен шанс за гол в 65-ата минута, когато Дани Дринуотър стреля опасно, но край лявата греда. В 75-ата Демарай Грей намери отлично Шинджи Оказаки, но той не бе точен при изстрела си с глава.

Пет минути преди края и Саутхемптън имаше не лош шанс, но Джеймс Уорд-Праус не успя да се разпише и така двубоят приключи при 0:0.