След късна драма Барнзли измъкна точката при домакинството си на Рединг в 25-ия кръг на Чемпиъншип, но продължава без победа вече 10-и двубой. Срещата завърши при 1:1, след като гостите поведоха чрез Ян Керморган, а Пинок изравни в първата минута на продължението (91-ата). Попаденията бяха дебютни през сезона и двамата футболисти.

На свой ред, Рединг прекъсна серията от три поредни поражения.

Първото полувреме се развиваше по двуостър начин, а положения имаше и пред двете врати. Въпреки това, нулевото равенство не бе нарушено и от стартова позиция двата състава започнаха и през вторите 45 минути.

Разликата бе, че през втората част Барнзли бе по-активната единадесеторка, а най-дейни в редиците им бяха Том Брадшоу и Мамаду Тиам. Освен това, домакините имаха претенции и за дузпа в 48-аъа минута, които обаче не бяха уважени от главния рефер.

Противно на развоя на събитията, Рединг откри в 68-ата минута. При чудесна атака отляво и последвало центриране, неочакван герой направи 1:0. Ян Керморган с глава насочи топката неспасяемо в мрежата, а това бе и негово първо попадение през сезона.

Драмата в последните минути бе пълна, след като Барнзли изравни в 91-ата. Пинок се оказа изключително съобразителен при едно положение пред вратата и направи 1:1.

В класирането Рединг е 17-и с 28 точки, докато Барнзли е 20-и с 23.