Централният нападател на Портсмут Питър Крауч вкара двата гола, с които "помпи" победи високо летящите Евертън с 2:1 в първата среща от 30-ия кръг на Висшата лига на Англия.

Двубоят на "Фратън парк" обаче не започна много добре за домакините, след като "карамелите" поведоха с 0:1 още в 4-та минута. Лус Саха беше фаулиран от Силван Дистен, а рефера Питър Уолтън отсъди пряк-свободен удар пред вратата на Дейвид Джеймс. Лейтън Бейнс застана зад топката и препарира английския страж на тима от Южния бряг.

Питър Крауч обаче се развихри в 22-та минута и изравни за 1:1. Високият футболист засече добро центриране на Глен Джонсън и прати топката в мрежата на гостите от Ливърпул. Т

аранът донесе жизненоважните три точки за своя тим в 74-та минута, когато вкара с глава прекрасно центриране на Шон Дейвис за крайното 2:1 в полза на Портсмут.

Така Евертън остава на шестата позиция с актив от 48 точки, а "помпи" е вече с 32 точки и е на 15-та позиция в Премиършип.