Отборът на Тотнъм излезе начело в класирането на Висшата лига, след като разби Куинс Парк Рейнджърс с 4:0 в мач от втория кръг на шампионата.

"Шпорите" зарадваха своите фенове на "Уайт Харт Лейн" с отлично представяне, особено в офанзивен план, докато новаците от КПР не успяха по никакъв начин да се противопоставят на своя съперник. Резултатът откри Насер Шадли в 12-та минута след добра асистенция на Емануел Адебайор. В 30-та минута Ерик Дайър се разписа за 2:0 след центриране от корнер на Ерик Ламела, а малко след това аржентинецът асистира на Шадли за ново попадение.

След почивката домакините намалиха оборотите, но все пак стигнаха до нов гол, дело на Адебайор в 65-та минута. След два кръга Тотнъм има 6 точки и с голова разлика 5-0 поведе в класирането. В другия следобеден мач от днес Хъл и Стоук направиха равенство 1:1. /БГНЕС