Кадис спечели с 3:1 след обрат пред собствена публика срещу Виляреал в първи мач от четвъртия кръг в Примера дивисион.

Още в десетата минута Александър Сьорлот се възползва от грешка в защитата на отбора от Андалусия и даде аванс в полза на гостите с удар отблизо.

Домакините изравниха само осем минути след това чрез Крис Рамос, а в 22-ата минута Алфонсо Педраса от Виляреал получи директен червен картон заради груби влизане.

След точно половин час игра Дарвин Мачис направи пълен обрат след прецизно изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Филип Йоргенсен.

Пет минути след почивката Мачис се разписа за втори път във вратата на гостите, чийто треньор Кике Сетиен също видя червения цвят на картона през второто полувреме.

Кадис има 7 точки след този успех, докато Виляреал е със само 3 пункта до момента.

По-късно тази вечер е двубоят на Алмерия у дома срещу Селта Виго. В събота Реал Мадрид приема Хетафе, докато Барселона е гост на Осасуна в неделя.