Манчестър Сити се издъни при домакинството си на новака в Премиършип Бърнли, като двата отбора завършиха 3:3 в мач от 12-я кръг.

Българският национал Мартин Петров остана на резервната скамейка и се появи в игра едва в 73-та минута, когато се появи на мястото на Карлос Тевес.

Гостите поведоха в резултата доста изненадващо в 19-та минута, когато Греъм Александър бе точен от бялата точка.

Стивън Флетчър удвои преднината на Бърнли в 32-та минута, но все пак домакините успяха да се върнат в мача в 43-та минута, когато се разписа Шон Райт-Филипс.

В началото на второто полувреме „гражданите” успяха да обърнат развоя на срещата с бързи два гола. Коло Туре изравни резултата в 55-та минута, а три по-късно Крейг Белами се разписа за 3:2.

Бърнли стигна до точката в мача след гол на Кевин МакДоналд в 87-та минута.

Астън Вила разби с 5:1 Болтън, а българският национал Стилиян Петров пропусна мача заради наказание.

За Вила точни бяха Джеймс Милнър, Карлос Куеяр, Джон Карю, Ашли Йънг и Габриел Агбонлахор, а почетното попадение за Болтън отбеляза Йохан Елмандер.

Тотнъм надделя с 2:0 срещу Съндърланд, а Блекбърн обърна Портсмут и стигна до победа с 3:1.