Манчестър Юнайтед успя да обърне Евертън с 4:2 като гост и увеличи на пет точки преднината си пред втория Челси, който се издъни като домакин, неуспявайки да победи Болтън.

Еверън поведе с 2:0 след голове на защитника Алън Стъбс в 12-тата минута мача и на Мануел Фернандес в 50-тата.

В същата тази 50-та минута Челси водеше с 2:1 срещу Болтън и по-всичко изглеждаше, че двата отбора ще се изравнят на върха в класирането с равен брой точки. На Стамфорд Бридж обаче Уондърърс изравни, а Юнайтед се развихри на Гудисън Парк.

Червените дяволи” отбелязаха цели четири гола в последния половина час на мача. Джон О’Шей намали на 2:1 в 61-вата минута. Шест минути по-късно носещият екипа на Евертън юноша на Юнайтед Фил Невил си отбеляза автогол и изравни резултата. В 78-мата минута се разписа Уейн Рууни и даде преднина от един гол на гостите. Крис Ийгълс оформи крайното 4:2 в полза на Юнайтед в даденото от съдията продължение.

Манчестър води с пет точки пред втория в класирането Челси три кръга преди края на Висшата лига.