Отборът на Хъдърсфийлд допусна тежка домакинска загуба от Уест Хем Юнайтед. „Чуковете“ от Лондон се наложиха с изразителното 4:1 на стадион „Джон Смитс“ и записаха едва шестия си успех от началото на кампанията в Англия.

Марк Нобъл откри за лондончани в 25-ата минута, но малко преди почивката домакините изравниха чрез Джо Лолей. През втората част обаче, Уест Хем не остави никакво съмнение в превъзходството си и след голове на Марко Арнаутович и два на Мануел Лансини, узакони успеха си.

В същото време последният Суонси спечели една от редките си точки в Премиършип на негостоприемния „Сейнт Джеймсис Парк“. „Лебедите“ повдоха в резултата, но точката за Нюкасъл спечели Хоселу, вкарвайки в 68-ата минута.