Отборът на Нюкасъл победи на собствения си „Сейнт Джеймс Парк” с 4:2 АЗ Алкмаар в първия мач от 1/8-финалите на турнира за Купата на УЕФА.

Превъзходството на домакините бе повече от очевидно и почти сигурно „свраките” си осигуриха мястото в следващия етап на надпреварата.

Още в седмата минута домакините поведоха след груба грешка на Стейнсон, който си вкара автогол.

След отличен пас на Сибиерски за 2:0 реализира Киърън Дайър в 22-та минута на двубоя. В ад за гостите от Аз Алкмаар се превърнаха следващите секунди, когато падна и третото попадение в срещата. Само 60 секунди по-късно Обафеми Мартинс реализира за 3:0.

Първото попадение за холандския тим в 31-та минута реализира Шота Арвеладзе, който вкара с глава от близко разстояние.

Втория си гол за тази среща вкара нигериецът Мартинс в 37-та минута. На полувремето отборите се оттеглиха при резултат 4:1.

През втората част головете значително намаляха и в 73-та минута Куеверманс вкара за холандците и оформи крайното 4:2.

Стартов състав на Нюкасъл: Гивън, Тейлър, Брамбъл, Кар, Солано, Даф, Дайър, Бът, Паркър, Сибиерски, Мартинс

Стартов състав на АЗ Алкмаар: Ватерман, Ялиенс, Опдам, Де Клер, Стейнсон, Де Зеув, Йенер, Мартенс, Коеверманс, Арвеладзе, Букари