Фулъм разгроми Тотнъм с 4:0 у дома и се класира за петия кръг в турнира за купата на Футболната асоциация на Англия.

Домакините вкараха четири гола още през първото полувреме и решиха крайния победител от лондонското дерби.

Още в 11-ата минута Алън Хътън фаулира Клинт Демпси в наказателното поле на "шпорите" и опитният Дани Мърфи реализира отсъдената дузпа. Само три минути по-късно Майкъл Доусън подари топката на Муса Дембеле и след това извърши нарушение в наказателното срещу нападателя на "белите".

Отново Мърфи бе точен от бялата точка за 2:0 в полза на домакините. Заради фаула Доусън получи директен червен картон и участникът в Шампионската лига от северен Лондон доигра двубоя с човек по-малко.

В 23-ата минута Бреде Хангеланд се възползва от асистенция на Андрю Джонсън и с удар отблизо даде три гола аванс в полза на Фулъм.

В добавеното време на първата част Дембеле фиксира крайното 4:0 в полза на отбора от западен Лондон.

След почивката Тотнъм опита да стигне до почетен гол, но нападателите на "шпорите" не успяха да създадат чисти голови положения пред вратата, пазена от Дейвид Стокдейл.

В 88-ата минута Арън Хюз можеше да вкара пети гол, но ударът му с глава след изпълнение на корнер срещна напречната греда на вратата на Тотнъм.

В следващия кръг Фулъм ще се изправи срещу победителя от преиграването между Болтън и Уигън.