Ръководството на английския клуб Суонси обяви днес, че е задържан техен привърженик, за който е установено, че е отправял расистки обиди към защитника на Норич Себастиен Басонг. Това е станато по-рано днес по време на мача между двата отбора от Премиършип.

Инцидентът е станал след попадението на Роберт Снодграс в 77-ата минута, с което гостите от Норич поведоха с 4:3 и в крайна сметка извоюваха и трите точки. Басонг, който вкара по-рано в срещата, е отишъл да се радва на гола на Снодграс.

Веднага след това обаче той отишъл при съдията Хауърд Уеб и му казал, че чува расистки обиди по свой адрес. От своя страна Уеб е съобщил за инцидента на 4-ия съдия, който пък го вписал в протокола.

От офиса на уелския клуб Суонси съобщи, че 10 минути по-късно стюардите са установили кой е този човек по снимки и повторения на камерите на стадиона. Той е предаден на полицията, която го е арестувала по обвинение в расизъм.