Слабото представяне на Ливърпул през сезона продължава и през новата 2010 година. Селекцията на Рафаел Бенитес не успя да победи 20-ия в Чемпиъншип Рединг.

Двата тима направиха равенство 1:1 на Мадейски Стейдиъм в среща от третия кръг за Купата на Англия и ще решат кой ще продължи напред в турнира след преиграване на Анфийлд.

Начални минути на двубоя бяха равностойни, а в 24-ата домакините от Рединг поведоха в резултата за радост на претъпкания Мадейски Стейдиъм. След центриране от фаул отдясно, Гжегож Расяк на задната греда свали на Саймън Чърч, който от един метър прониза фронтално Пепе Рейна.

Ливърпул изравни в 36-ата, когато капитанът Стивън Джерард центрира към Дирк Кайт, но без холандецът да играе с топката, тя влетя в мрежата за крайното 1:1.

След почивката Ливърпул, в чийто състав като титуляри започнаха и Джерард и Фернандо Торес, не показа повече аргументи, за да продължи напред на 1/16-финалите и напълно заслужено се стигна до преиграване.