Капитанът на Арсенал Сеск Фабрегас може да пропусне остатъка на сезона и ще пропусне Световното първенство в ЮАР, ако се оправдаят опасенията, че има фрактура на подбедрицата на десния крак. Той получи травмата в края на четвъртфинала от Шампионската лига с Барселона късно снощи, завършил 2:2 и напусна терена с патерици.

В медиите на Острова се появиха опасения, че футболистът може дори да е счупил крака си.

Фабрегас донесе равенството на домакините с гол от дузпа в 85-та минута. Очаква се днес той да премине пълни медицински прегледи.

"Не съм добре. Очаквам най-лошото, тъй като може би има счупване. Ще изчакаме да видим изследванията. Надявам се отново да играя за Арсенал този сезон", заяви футболистът.

Фабрегас бе под въпрос за мача с Барселона, след като миналата събота получи контузия на коляното по време на двубоя с Бирмингам.