Евертън изравни на Челси в 89-та минута, а дербито на 12-я кръг от Висшата лига завърши при резултат 1:1.

Головете в този мач паднаха през второто полувреме. Първо, момчетата на Аврам Грант поведоха в 69-та минута от началото на срещата. Попадението за „сините” бе дело на Дидие Дрогба, който засече центрирането от корнер в наказателното поле на гостите от Саломон Калу.

Всичко изглеждаше, че Челси ще вземе трите точки, Евертън достигна до брилянтно изравнително попадение. Тим Кейхил се възползва от грешка в отбраната на „сините” и със задна ножица от зоната на дузпата вкара във вратата на Кудичини.

След поделената точка Челси остава на 3-то място с 27 точки, а Евертън е на 9-то място с 20 точки.