Отборът на Евертън постигна изключително важна победа с 2:1 като гост на Уигън Атлетик. След този успех възпитаниците на Дейвид Мойс вече се намират на четвърта позиция във временното подреждане, след като изпревариха градския си съперник Ливърпул.

„Карамелите“ събраха актив от 42 точки докато Ливърпул остана с 39 и вече е пети. „Червените“ обаче имат и два мача по-малко. Утре тимът на Рафаел Бенитес излиза срещу Астън Вила и при победа отново ще се завърне в Топ 4.

Отборът на гостите започна по настоятелно мача и още в първите минути създаде няколко опасности пред вратата на Уигън. Евертън нанесе своя удар само за няколко минути, след като в 39-ата минута Андрю Джонсън откри резултата, а три по-късно защитникът Лескът покачи на 2:0. Веднага след подновяването на играта домакините върнаха едно попадение, след като Фил Ягиелка си вкара автогол.

По-късно тази вечер е двубоя Манчестър Сити – Уест Хем.

Уигън: Къркланд, Мелкиот, Брамбъл, Шарнър, Килбейн, Валенсия, Браун, Паласиос, Ландзаат, Хески, Бент.

Евертън: Хауърд, Хибърт, Лескът, Ягиелка, Валенте, Кейхил, Артета, Карсли, Невил, Осман, Джонсън.

Стадион: „Джей Джей Би“, Уигън, 18 820

Рефер: Лий Пробърт