В мач от 33-я кръг Премиършип Евертън победи с минималното 1:0 като домакин Дарби Каунти и продължава да бъде само на три точки от четвъртия в класирането Ливърпул.

Домакините имаха пълно превъзходство през целия мач, но така и не успяха да стигнат до гол през първото полувреме. Сериозни пропуски пред вратата на гостите направиха Андрю Джонсън. Леон Осман и Якубу Айегбени.

Все пак в 56-та минута Мануел Фернандес подаде на Леон Осман, който с прецизен удар прати топката в мрежата на Рой Керъл.

До края на мача Евертън продължи да напада, но домакините така и не успяха да отбележат второ попадение, а в края на срещата Емануел Вия и Кени Милър имаха по едно положение да изравнят резултата, но ударите им минаха встрани от вратата на Тим Хауърд.