Полузащитникът на Евертън Стивън Пиенаар ще напусне клуба през януари, след като мениджърът на карамелите Дейвид Мойс призна, че е позволил на южноафриканския национал да преговаря за свой трансфер.
Договорът на 28-годишния Пиенаар с тима от Гудисън Парк изтича в края на сезона, а той отказа да подпише нов контракт с отбора от Ливърпул.
„Ние получихме две оферти с него, едната от тях бе приета, така че ние разрешихме на неговите представители да започнат преговори с клуба, който е замесен”, каза Мойс пред официалния сайт на клуба.
Мойс обаче допълни, че Пиенаар ще може да играе в градското дерби с Ливърпул в неделя. Самият играч призна преди около месец, че ще подпише с тима на Тотнъм.
![Евертън прие оферта за продажбата на Пиенаар](https://m5.netinfo.bg/media/images/11857/11857323/960-600-evertyn-prie-oferta-za-prodazhbata-na-pienaar.jpg)
Коментирай