Евертън се класира за полуфиналите на Карлинг Къп, след като победи с 2:1 като гост Уест Хем на стадион „Ъптън Парк”.

В 12-та минута „чуковете” поведоха с 1:0, след като Скот Паркър подаде на Карлтън Коул, който не остави никакви шансове на Тим Хауърд и прати топката в мрежата.

Пет минути преди края на редовното време на първото полувреме Стивън Пиенар подаде на Лий Осман, който с прецизен удар изравни резултата.

През второто полувреме двата отбора играха сравнително равностойно, като положенията пред вратата на домакините бяха повече, но с много добри намеси се отличи Робърт Грийн.

В 88-та минута Фил Джагиелка намери Якубу Яйгбени, който бе изпуснат от защитниците на Уест Хем и нигериецът донесе ценния успех за „карамелите”, които се класираха за полуфиналите на Карлинг Къп.