Евертън постигна важна минимална победа с 1:0 над Фулъм в ранния съботен мач от програмата в Премиършип. Ценният успех дойде едва в 87-мата минута, когато бившият играч на Фулъм Луис Саха вкара единственото попадение.

Първото полувреме на мача премина под лек натиск на домакините, които на няколко пъти бяха близо до гол.

В 27-мата минута Маруан Фейлани с удар от около 20 метра нацели гредата, топката се върна в Якубу, чийто удар бе предотвратен от шпагат на Хюз.

Отново Фейлани бе в центъра на вниманието в 40-тата минута, когато бе фаулиран в наказателното поле от Бреде Хангеланд, но дузпа не бе отсъдена.

През втората част Микел Артета и Боби Замора се отличиха с пропуски преди гола на Саха. Влезлият като резерва нападател се възползва от центриране на Осман и с глава не остави шансове на Марк Шварцер.

След тази победа „карамелите” излязоха на 7-мо място с 15 точки, докато Фулъм е на 14-та позиция с 11.