Единственият отбор от Премиършип, който се издъни във втория кръг на Карлинг Къп е Уигън, който отпадна от турнира, след като загуби с 1:4 при гостуването си на Блекпул.

Домакините решиха развоя на мача още през първия половин час, след като в 3-та минута Демонтаняк се разписа за 1:0, а след това голове отбелязаха и Бърджис в 19-та и Адам в 33-та минута.

През второто полувреме двата отбора си размениха по едно попадение, като Флетчър се разписа в 67-та минута за 4:0, а почетният гол за Уигън бе дело на Амая в 90-та.

Тотнъм разби с 5:1 като гост Донкастър, а Нюкасъл постигна измъчена победа с 4:3 като домакин срещу Хъдърсфийлд.

Бристъл Сити загуби с 0:2 от Карлайл Юнайтед, а Кардиф нямаше проблеми срещу Бристъл Роувърс и постигна победа с 3:1.

Много драматична победа постигна отборът на Уест Бромич Албиън, който отстрани с 4:3 след продължения като домакин Родъръм.

Отборът от Премиършип Сток Сити срещна много големи проблеми при гостуването на Лейтън Ориент, но все пак продължи напред, след като постигна минимална победа с 1:0 след продължения, а единственото попадение в срещата бе дело на Дейв Китсън в 94-та минута.