Капитанът на Англия Джон Тери измъкна „Трите лъва” от тежка ситуация и помогна на тима си да запише пета поредна победа в световните квалификации. Англичаните са с пълен актив от точки – 15 – след успех с 2:1 над Украйна.

Двубоят на „Уембли” започна добре за Англия, като домакините владееха инициативата. След половин час игра Питър Крауч изведе своите напред с поредното си акробатично изпълнение. След центриране от корнер Джон Тери засече топката и я свали към Крауч, който с нещо като странична ножица би кълбото във вратаря, но силата на удара му позволи след рикошета топката да мине гол линията.

Въпреки че диктуваше действията по терена и притежаваше повече топката, английският тим не успяваше да отбележи второ попадение, което да му донесе повече спокойствие. В 74-та минута Андрий Шевченко сбъдна мечтата си да вкара на „Уембли” и направи 1:1, след нескопосано избиване на Глен Джонсън. Джон Тери се прояви като спасител този път за Англия и пет минути преди края на 90-те реализира победното попадение, след асистенция на Стивън Джерард.

Англия спечели три точки, но в лагера на Манчестър Юнайтед със сигурност не могат да са доволни от развоя на срещата. Титулярният бранител на „червените дяволи” Рио Фърдинанд получи контузия в края на мача и бе заменен от Фил Джагиелка. Според първите информации става въпрос за разтежение, което със сигурност вади Рио от мача с Астън Вила през уикенда, а може би и за предстоящия четвъртфинал в Шампионската лига срещу Порто.

За второто място в група 6 основен фаворит в момента е Хърватия, след победата с 2:0 като гост на Андора. Хърватите са с 10 точки от пет мача, но Украйна и Беларус също ще се борят до край за втората виза за ЮАР 2010.

Казахстан – Беларус 1 : 5 (1:0 Абдулин 10'. 1:1 Ал. Хлеб 48', 1:2 Калачев 53', 1:3 Стасевич 56', 1:4 Калачев 63', 1:5 Родионов 88')

Андора – Хърватия 0 : 2 (0:1 Класнич 15', 0:2 Едуардо 35')

Англия – Украйна 2 : 1 (1:0 Крауч 29', 1:1 Шевченко 74', 2:1 Тери 85')