Отборът на Челси вече води с четири точки на Манчестър Юнайтед в класирането на Висшата лига на Англия, след като Дидие Дрогба вкара двата гола, с които „сините” от Лондон спечелиха гостуването си на Уулвърхемптън.

Нападателят от Кот Д'Ивоар реализира първото си попадение в 40-та минута, когато отчая Ханеман след хубав пас на Юрий Жирков. Дрогба вкара 19-ия си гол във Висшата лига за крайното 0:2 в 67-та минута. Стражът на Челси Петер Чех прати топката далеч напред към вратата на „вълците”, а таранът от наказателното поле вкара топката във вратата на домакините, с което донесе важните три точки за своя тим.

Челси запази 100%-ия си рекорд срещу Уулвс в ерата на Висшата лига и вече има 16 гола в четирите си победи над своя днешен съперник.

Арсенал спечели трудно домакинството си на Съндърланд с 2:0, като първия гол вкара датският нападател Никлас Бендтнер в 27-та минута, а капитанът на „топчиите” Сеск Фабрегас оформи резултата от дузпа в 93-та минута.

Уест Хем срази у дома Хъл Сити с 3:0, след голове на Валон Бехрами в 3-та, Карлтън Коул в 59-та минута и Жулиен Фобер в 90-та минута. „Тигрите” играха с човек по-малко от 53-та минута, когато Крег Фейгън получиха втори жълт и червен картон.

След днешните мачове, Челси води в класирането на Висшата лига с актив от 61 точки, шампионът Манчестър Юнайтед има 57, а Арсенал е трети с 55 точки.