Отборът на Дарби Каунти се спаси от срамното отпадане още в третия кръг за Купата на Англия, след като завършиха 2:2 срещу Шефилд Юнайтед на своя „Прайд Парк”.

„Остриетата” взеха два бързи гола аванс чрез попадения на Марк Бийвърс в 9-та минута и Маркъс Тъдгай в 23-та.

В последните седем минути на първото полувреме Дарби успя да се върне в мача след попадения на Кени Милър в 38-та и Джилс Барнс в 45-та.

Фулъм също се измъкна на своя „Крейвън Котидж”, след като завърши 2:2 срещу отбора от Лига 1 Бристъл Роувърс, който повеждаше на два пъти в резултата, но така и не успя да стигне до победата.

Дани Колис откри резултата за Роувърс още в 3-та минута, но Дейвид Хийли изравни в 40-та минута.

През второто полувреме двата отбора си размениха по още едно попадение, като отново Бристъл поведе чрез Крейг Хинтън, който се разписа в 65-та минута, но Дани Мърфи в 73-та минута запази шансовете на лондончани да се класират за следващата фаза.