Уест Хем постигна комфортна победа като гост с 3:0, побеждавайки Нюкасъл на „Сейнт Джеймсис Парк”. Чичарито даде аванс на лондончани в 11-ата минута, а още един гол на мексиканеца, този път в 64-ата минута удвои актива на „чуковете”. В третата минута на добавеното време на срещата пък Фелипе Андерсон оформи класиката в Северна Англия.

Лестър пък си осигури успеха над Уотфорд след едва 23 минути игра на „Кинг Пауър Стейдиъм”. Джейми Варди откри за „лисиците” в 12-ата минута, а Джеймс Мадисън удвои резултата 11 минути по-късно. До края на срещата хората на Клод Пюел успяха да озаптят мераците на „стършелите”. Нервите на Етиен Капу пък не издържаха и той бе изгонен в 90-ата минута с директен червен картон.

Кристъл Палас пък влезе в серия от две поредни срещи без загуба, като този път победи Бърнли у дома с 2:0. Джеймс МакАртър откри на „Селхърст Парк” в 16-ата минута след асистенция на Андрюс Таунзед, който пък удвои резултата в 77-ата минута.

Хъдърсфийлд стартира много добре мача си у дома срещу Брайтън, повеждайки на „чайките” в първата минута чрез Матиас Йоргенсен. Стив Муние обаче извърши напълно излишен фаул в 32-ата минута, който му осигури директно изгонване.

Така „крилете на чайките” се вдигнаха и до края на полувремето Шейн Дъфи изравни резултата. Втората част бе изцяло под диктата на гостите, а Флорин Андоне достави успеха за тима на Крис Хютън в 69-ата минута.