Отново се задава уикенд, изпълнен с вълнуващи мачове. По традиция Gong.bg ще ви направи свидетели на двубоите, а четири срещи от първенствата на Англия и Франция ще излъчим на живо с картина и български коментар.

Избрано от VGong

Нюкасъл - Нотингам 2:0 /репортаж/

В събота, 18 октомври, от 17:00 часа Брайтън и Хоув Албиън посреща Нюкасъл в двубой от 8-ия кръг на Висшата лига.

Брайтън и Хоув Албиън влизат в срещата след умерен старт на сезон 2025/26 в Премиър лийг с две победи, три равенства и две загуби в първите си седем мача. „Чайките“ завършиха наравно 1:1 с Уулвърхемптън Уондърърс на „Молиню“ преди октомврийската международна пауза, благодарение на късен изравнителен гол, отбелязан от защитника Ян Паул ван Хеке.

Нюкасъл премина през много натоварен летен трансферен прозорец и „свраките“ трябваше да се сработят в началото на този сезон, но ситуацията започва да се развиват в положителна посока. Нюкасъл безпроблемно надделя над Нотингам Форест с 2;0 преди две седмици, което означава, че са претърпели само една загуба в последните си пет мача във всички турнири, като дори тя беше с минимална разлика и донесе разочарование срещу Арсенал.

Любопитен факт преди срещата е, Нюкасъл спечели само два от своите 16 мача във Висшата лига срещу Брайтън (8 равенства, 6 загуби), което представлява успеваемост от 13%, най-ниският им процент срещу който и да е отбор, срещу когото са се изправяли 3 или повече пъти в турнира.

Програма за мачове на живо в Gong.bg с картина и коментар на български:

18 октомври (събота)

17:00 Кристъл Палас - Борнемут

17:00 Брайтън - Нюкасъл

18:00 Ница - Олимпик Лион

20:00 Анже - Монако

efbet подкрепя спорта