Съндърленд спечели като домакин дербито на североизточна Англия срещу Нюкасъл с 2:1 в среща от деветия кръг на Висшата лига.

Черните котки дръпнаха в резултата в 20-ата минута след гол хубав пробив и точно подаване на Стийд Малбранк, завършено с голов удар от Джибрил Сисе.

Десет минути по-късно гостуващите свраки изравниха чрез Шола Амеоби, който успешно засече с глава центриране към далечната греда от пряк свободен удар.

Победата на Съндърленд донесе Киърън Ричардсън с неспасяем изстрел под гредата на Шей Гивън четвърт час преди края на срещата.

С трите точки тимът на Рой Кийн се изкачи на девета позиция в класирането на Премиършип, докато Нюкасъл е предпоследен със само една победа в девет мача.