Челси започна бавно да се връща към обичайната си форма, благодарение на обичайния си голмайстор. Дидие Дрогба, който вся смут в съблекалнята на „сините” през седмицата със своето интервю във „Франс Футбол”, поведе съотборниците си в днешния двубой с Мидълсбро. Челси се наложи като гост с 2:0, като увеличи напрежението върху плещите на Гарет Саутгейт.

Дрогба откри резултата още в осмата минута, когато след двойно подаване с Франк Лампард намери мрежата много елегантно. Веднага след попадението за гостите, Мидо пропусна златен шанс да изравни, като Петър Чех се намеси блестящо.

Дебютното попадение на защитника Алекс за Челси в 57-та минута донесе спокойствие в редиците, подредени от Аврам Грант. Бразилският бранител се разписа от близо 30 метра от пряк свободен удар.

До този момент двубоят бе сравнително равностоен, но след като вторият гол успокои гостите, те заиграха по.разкрепостено и в оставащия половин час демонстрираха класа.

Челси все пак остава на незадоволителното седмо място с 18 точки, докато Мидълсбро е 17-и с осем в актива си.