Два гола на вездесъщия Дидие Дрогба донесоха победата на Челси във финала за „Карлинг Къп” над Арсенал с 2:1. На стадиона в Кардиф Арсен Венгер удържа на думата си и заложи на младите футболисти, които играха досега в този турнир. От своя страна Жозе Мауриньо изпозва оптималната си единайсеторка, но спектакълът за зрителите на „Милениъм Стейдим” бе впечатляващ.

Неочаквано за мнозина Арсенал поведе с гола на младия национал Тео Уолкът в 12-та минута на мача. Дидие Дрогба изравни само 8 минути по-късно, но втори гол във вратата на Алмуния не падна до края на полувремето. И през втората част битката на терена преобладаваше. В самия край на мача напрежението взе връх.

Джон Тери получи силен удар в главата от Диаби и дълго лежа неподвижен на терена. Той бе изнесен на носилка и заменен от Микел. Травмата за Тери е втора за няколко дни, защото по време на мача с Порто той отново бе заменен принудително и участието му в днешния мача бе до последно под въпрос. Дидие Дрогба реши пореден мач на Челси с попаднието си в 84-та минута след асистенция на Ариен Робен.

За горчив десерт на 70-те хиляди по трибуните футболистите на двата отбора бяха оставили сбиването в последната минута на двубоя. Реферът показа червени картони на Микел от Челси и Адебайор и Коло Туре от Арсенал.

Челси - Арсенал 2:1