Българските национали Димитър Бербатов, Мартин Петров и Валери Божинов продължават своето участие в турнира за Карлинг Къп след като техните отбори Тотнъм и Манчестър Сити постигнаха победи в днешните си мачове.

Димитър Бербатов игра 72 минути при победата на „шпорите” с 2:0 като домакини на Блекпул. Българският национал се отличи с асистенция за първия гол на своя тим. Той проби отляво и подаде на партньора си в атака Роби Кийн, който откри резултата. Крайният резултат оформи Паскал Шимбонда в 58-мата минута.

Това бе първи мач начело на Тотнъм за новия мениджър Хуанде Рамос.

Манчестър Сити пък надделя трудно над Болтън с 1:0. Единственото попадение на „Рийбок стейдиъм” отбеляза Елано Блумер четири минути преди края на срещата от дузпа.

Мартин Петров не взе участие в мача заради лека травма, от която се оплаква. Валери Божинов пък е трайно контузен.