Болтън победи Уест Хем с 3:1 като гост в мач от 7-мия кръг в Премиършип. Успехът дойде изненадващо с оглед на моментното класиране на двата отбора преди този мач, тъй като „чуковете” бяха на 4-то място, а гостите на 17-то.

Болтън поведе от нищото, след като в 30-тата минута стражът на домакините Грийн направи нелепа грешка, след като изпусна една лесна топка, която попадна в Кевин Дейвис, който отбеляза в опразнената врата.

4 минути по-късно Тим Кейхил удвои преднината за гостите. Удар на Стейсон бе избит от Грийн, но топката попадна в Кейхил, който от няколко метра нямаше проблеми да вкара.

Уест Хем се върна в мача в 68-мата минута, когато Карлтън Коул спечели единоборството срещу Юси Яскелайнен и с глава вкара за 1:2.

В 86-тата минута обаче влезлият като резерва Матю Тейлър сложи точка на спора с прецизен удар от над 35 метра.