Бивш халф на Ливърпул и Нюкасъл взима 2000 паунда на месец в ОАЕ, не иска да се връща в Англия
Бивш халф на Ливърпул и Нюкасъл взима 2000 паунда на месец в ОАЕ, не иска да се връща в Англия

Бившият халф на Ливърпул и Нюкасъл - Джонджо Шелви, направи доста интересен избор това лято - подписа договор с тима на Арабските соколи, който се състезава във втората дивизия на ОАЕ. 33-годишният футболист, който има мачове и за английския национален отбор, по собствените му думи, „не е правил нищо в продължение на два месеца“ и тогава е дошло предложението от Хари Агомбар, с когото са добри приятели от детството. Треньорът е начело на Арабските соколи и го моли да се премести в Дубай и да помогне за „разрастването на клуба“.

„Виждал съм коментари от рода на „той отиде там за парите“. Какви пари? Във второто ниво на ОАЕ няма пари. Стандартната заплата за футболист тук е около 2000 паунда на месец. В сравнение с това, което съм печелил през цялата си кариера, това е нищо. Брат ми печели повече в хотел в Лондон, така че не дойдох тук заради парите.

Честно казано, не искам децата ми да растат в Англия вече. Имахме голям късмет да живеем в хубава част на Обединеното кралство, но в Лондон, където съм роден, не мисля, че можеш да имаш хубави неща. В Лондон не можеш да носиш часовник, не можеш да си държиш телефона на видно място, защото ще ти ги откраднат. Освен това хора биват арестувани за татуси.

Не съм голям фен на политиката, просто виждам какво се случва. Не искам да коментирам подобни неща, защото не съм достатъчно умен и ще си навлека проблеми. Но просто чувствам, че Обединеното кралство не е това, което беше преди 10 или 15 години“, каза Шелви, който има 278 участия във Висшата лига с Нюкасъл Юнайтед, Ливърпул, Суонзи Сити и Нотингам Форест.

Докато се наслаждава на последните си години като футболист, Шелви признава, че тялото му „не е същото, както преди“.

„Когато остарееш, всеки път, когато излезеш на тренировъчното игрище, си мислиш: „Това ли ще е последната ми тренировка?“. Ако се контузя тежко, това със сигурност ще е краят. Не бих искал да преминавам през процеса на възстановяване и в този смисъл има страх, но докато все още се чувствам сравнително добре, силен и във форма, ще продължа“, добави халфът.