Отборът на Бирмингам забрави поне за малко за несгодите си във Висшата лига и разгроми с 4:1 като гост Милуол в мач от третия кръг на ФА Къп.

Милуол нямаха загуба в осем срещи преди този двубой, но разликата между Чемпиъншип и Висшата лига си каза думата и още в 17-та минута бирмингамци поведоха. Мат Дербишър се разписа с удар от границата на наказателното поле след асистенция на Басажур.

10 минути по-късно резултатът стана 2:0, след като Дейвид Мърфи със страхотен удар извън наказателното поле, който намери десния ъгъл на вратата на домакините. Класическият резултат оформи Дербишър, който вкара втория си гол в мача в 44-та минута след пас на Хлеб. През втората част падна и още едно попадение за гостите. Негов автор бе Камерън Джероум, който се разписа с глава след центриране на Фейхи. Почетният гол за домакините пък реализира Шофийлд в продължението на мача.