Бирмингам Сити спечели автоматична промоция за Висшата лига, след като завърши на второ място в крайното класиране на Чемпиъншип (второто ниво на английския футбол).

В последния кръг Бирмингам Сити победи Рединг с 2:1. За елита се класира и шампионът в това първенство - Уулвърхямптън.

В драматичния последен кръг място в плейофите си осигуриха Шефийлд Юнайтед, Рединг, Бърнли и Престън. Един от тях се последва Уулвърхямптън и Бирмингам Сити в елита на английския футбол.

Шефийлд Юнайтед ще играе с Престън в полуфиналните плейофи, докато Рединг среща Бърнли. Финалът е на 25-ти май на стадион „Уембли”.

Кардиф Сити, който бе пети преди последния кръг, не успя да намери място в плейофите, след като загуби с 0:1 от Шефийлд Юнайтед и завърши седми. Престън победи с 2:1 Куинс Парк Рейнджърс и завърши шести.

Норич, Саутхямптън и Чарлтън, където играе българският нападател Светослав Тодоров, пък изпаднаха в по-долната дивизия.