Бирмингам измъкна равенство 1:1 при гостуването си на Евертън, и задмина градския съперник на „карамелите” Ливърпул в класирането на Премиършип. След пет поредни победи, Бирмингам загуби точки, но въпреки всичко остана непобеден, и заслужено се изкачи до седмо място.

Евертън стартира много силно двубоя, и още в петата минута Диняр Билялетдинов откри резултата. Малко по-късно Луис Саха трябваше да направи 2:0, но попадението му бе отменено, макар и спорно, от рефера Атуел.

Себастиан Ларсон реализира гола за Бирмингам в 22-та минута, с което върна интригата, и тя се запази до самия край на срещата.

Тим Кейхил бе най-близо до победно попадение, но Евертън не успя да пробие отбраната на гостите, и те останаха само на две точки над зоната на изпадащите.